logo

Dijital Çağın Yükselen Trendi: Profesyonel Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya hayatımızda her geçen gün daha fazla yer edinmeye başlayan bir kavramdır. Bugün ülkemizde 50 milyon kişinin üzerinde sosyal medya kullanıcısı yer alır. Bu kullanıcıların ortalama olarak 9 ayrı sosyal medya platformu bulunur. Aynı zamanda bu kullanıcılar günde ortalama 3 saat vakit geçirir. Sosyal medyanın bu denli büyük olması ajansları, markalara bu konuda danışmanlık yapmaya yöneltmiştir. Eleganza Ajans bu doğrultuda çalıştığı markaların imajı, amacı, hedef kitle potansiyeli ve potansiyelin etkileşim dili doğrultusunda hizmet verir.

Sosyal medya platformları markaların veya kişilerin kendilerini hedef kitlelerine dilediği gibi aktarabilmelerini sağlar. Markalar söylemek istediklerini bu platformalar sayesinde amaçlarına uygun olarak seçebilir. Örneğin, tamamen kurumsal olmak isteyen bir marka Linkedin, hizmetlerini sadece videolarla yansıtmak isteyen bir marka YouTube’u seçmesi gösterilir. Sosyal medya geleneksel medyaya oranla daha fazla tercih edilir. Çünkü bu platformalar daha fazla kişi tarafından erişilebilir ve kullanımı daha uygundur. Sosyal medyanın sunduğu kendini ifade etme özgürlüğü bu platformların daha fazla kullanılmasını ve tercih edilmesini sağlar.

Günümüzde markalar kullanım ve etkileşim oranları oldukça yüksek olan, özgürce paylaşım yapma imkanı sunan sosyal medyada daha fazla yer alarak kullanıcılarına ulaşmayı amaçlar. Bunu yaparken profesyonel bir destek alması gerekir. Burada devreye Eleganza Ajans girer. Peki, yazının girişinde bahsedilen sosyal medya danışmanlığı nedir?

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya danışmanlığı sosyal medyada düşüncesi, tecrübesi ve fikirleri olan kişi veya kuruluşların bir markanın ürün ve hizmetlerini doğru ve etkili bir şekilde pazarlaması için verdiği hizmettir. Peki, Eleganza Ajans markalara sosyal medya danışmanlığı ile neler sunar?

 • İçerik Yönetimi Yapar: Sürekli aktif olan sosyal medyanın düzenli bir şekilde beslenmesi gerekir. Bu yüzden Eleganza Ajans markanın değerlerini sosyal medyaya uygun hale getirir. Bu doğrultuda marka için yaratıcı içerikler sunar. Sosyal medya yenilikleri sayesinde markalar ile kullanıcıları arasında yüksek etkileşim yakalanmasını sağlar.
 • Sosyal Medya Takibi Yapar: Bir marka hiçbir sosyal medyadaki platformda yer alamasa bile kullanıcılar sosyal medyada markanız hakkında konuşur. Bu durum markaların veya ajansların kontrolünün dışında olmadan çok kolay bir şekilde büyür. Bunun önüne geçmek veya en aza indirebilmek için uygun programlarla sosyal medya takibi yapılması gerekir.
 • Hesapları Kontrol Eder: Verilen danışmanlık hizmeti bünyesinde markanın hesapları düzenli olarak takip edilir. Doğrudan gelen takipçi yorumları tespit edilir. Tespit edilen yorumlar raporlanarak cevaplanması için marka yöneticilerine teslim edilir. Bu durum yüksek müşteri memnuniyeti sağlar.
 • Dijital Yönetim Sağlar: Tıpkı halkla ilişkiler odaklı ele alınan marka, bir bütünlük ele alınarak dijital ortamda yönetilir. Marka hesaplarının arama motorlarında üst sıralarda yer alması için SEO odaklı çalışmalar yapar. Sosyal medyada aktif olmak ve pazarlama yapmak isteyen markalar için oldukça önemli bir maddedir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmetinde Neden Eleganza Ajans Tercih Edilmelidir?

Sosyal medya danışmanlığı markanın sosyal medyada karşınıza çıkan görsel ve içeriklerinin hazırlanmasından daha fazlasıdır. Eleganza Ajans bir markanın doğru bir pazarlama alanı oluşturarak çalışmalarına yön verir. Bu da markanın maksimum fayda almasını sağlar. Eleganza Ajans markanın hedef kitlesine dönük doğru bir strateji oluşturarak markanın amacına uygun hizmet verir. Markanın ruhunu yansıtan tasarım yapısını belirler. Çalışılan marka ve sunduğu ürünler için çözüm hizmetleri oluşturur. Çalıştığı markayı anlar, güvenir ve sahip olduğu donanım ile uzun vadede markayı destekler. Bu da markanın içinde bulunduğu sektörde sürekli önde olmasını sağlar.

Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmeti Hangi Avantajları Sunar?

 • Markanın tüm hesaplarının tek elden profesyonel bir şekilde yürütülmesini sağlar.
 • İyi bir ajanstan alınan hizmet markanın reklam ve kampanyalarını başarıya ulaştırır.
 • Markanın içinde bulunduğu sektördeki rakipleri doğru analiz edilir.
 • Belirli bir strateji çerçevesinde hedef odaklı yürütülen danışmanlık hizmeti markaya potansiyel müşteri sağlayarak cirosunu arttırmayı sağlar.
 • Markanın bilinirliğini arttırarak sosyal medya platformları profiliyle marka kimliğini en doğru kişilere ulaştırmayı sağlar.
 • Markayı milyonlarca kişinin bulunduğu platformlarda doğru bir danışmanlık hizmetiyle çok fazla kişiye ulaştırarak ulaşılır olmasını sağlar.
 • Markaya gerçek verilere dayalı karşılaştırmalı rapor sunar.

Sosyal Medya Danışmanlığı Süreci Nasıl İşler?

 • Hesap Açma İşlemi Yapılır: Markaya ait tüm sosyal medya hesapları açılır. Hesapların tümünde kullanıcı adı oluşturularak şifreler belirlenir.  Eğer markanın tüm hesapları varsa kullanıcı adı ve şifre paylaşımı yapılarak hesaplar incelenir.
 • Planlama ve Strateji Yapılır: Memnun müşteri algısı oluşturmak için marka yöneticileri ile gerekli görüşmeler yapılır. Markanın yöneticileri ile izlenecek yol belirlenir. Müşteri de güven ve merak uyandıracak çalışmalar her iki taraf için verimli hale getirilir.
 • Paylaşım Ağı Oluşturulur: Markanın hedefleri doğrultusunda oluşturulan pazarlama yöntemlerini geliştirmek için uygun iletişim stratejileri uygulanır. Bu iletişim stratejisi markanın sosyal medyada bütünleştirilmesini sağlar. Ayrıca her bir kanala ayrı bir dinamik ve stratejik bir planlama oluşturma sürecini de içerir.
 • Raporlama Sunulur: Sosyal medyanın sürekli taranarak özel araçlar yardımıyla gerçekleştirilen raporlaması sunulur.

ödeme yap