logo

GÜNÜMÜZDE DİJİTAL REKLAMIN ÖNEMİ

Dijital reklamcılık, ürünlerin ve hizmetlerin hedef kitleye internet üzerinden ulaşılmasını sağlayan, etkisi yadsınamaz derece de önemli bir mecradır ve alıcıyı doğrudan harekete geçirir. Bugün; tekstil, gıda, eğlence sektöründe birçok ürüne sadece bir tık ile internet üzerinden ulaşabiliyoruz. Bu nedenle, sektörde faaliyet gösteren birçok marka dijital reklamcılığa oldukça önem ve vakit ayırmaktadır. Gün geçtikçe gelişmeye devam eden teknoloji, özellikle mevcut pandemi sürecinde dijitale eğilimi fazlasıyla arttırmış bulunmaktadır. Sosyal medyanın etkisini hiçe sayan birçok kullanıcı dahi, artık dijital pazarda yer almak ve müşterilerine bu mecradan doğru ve etkili bir iletişim kurmak için yarışa girmiş durumda.

Dijital pazarlamada reklamların kolay erişilmesi, hızlı yayılması ve doğru hedef kitleye ulaşım sağlamasıyla bu denli etkiye sahip olduğu yorumlanabilir. Dijitalleşmenin iş dünyası için son derece mühim bir kavram olmasının ana nedeni işleri çok daha hızlı, faydalı ve pratik bir hale getirmesidir. Reklamcılıkta doğru zamanda doğru hedef kitleye ulaşabilmek oldukça önemlidir. 7’den 70’e tüm insanların artık vakitlerini daha çok internet üzerinden geçirdiğini göz önünde bulundurursak, bu sayede dijital reklam ile hedef kitleye doğrudan ulaşmak mümkündür. Geçmiş yıllarda, alternatif bir pazarlama kolu olarak görülen dijital reklam, pazarlama konusunda artık tamamen odak nokta haline gelmiştir. Bunun en önemli nedenleri ise faaliyete geçirilen reklam sonrası tüm analiz ve verilere bir tık ile kolaylıkla ulaşılabilmesidir. Bugün geleneksel reklamcılığa dönüp baktığımızda, bu verilere ulaşmak ne yazık ki kolay ve verimli olmamaktadır. Bu yüzden dijital reklam, pazarlamacılar ve işletmeciler tarafından oldukça faydalı bir kanal haline gelmiştir. Geleneksel reklamın kısıtlı olmasının aksine dijital reklam, çok daha evrensel ve esnektir. Markanızı ve işletmenizi yansıtan bir video aynı anda dünyanın pek çok yerinden saniyeler içerisinde izlenebilir. Ne büyük şans ama?

Reklamcının en büyük amaçlarından birisi, kalıcılık sağlamak ve marka kimliği oluşturmaktır. Günümüzde birçok firmanın asıl ihtiyacı bu olduğundan dijital reklamın günümüzdeki yeri hız kesmeden büyümeye devam etmektedir. Bugün bir birey olarak hepimiz bambaşka zevklere sahibiz. İşte bu noktada asıl hedeflenmesi gereken, her yaşa ve cinsiyete hitap etme durumudur. Markaların bu alanda yatırım yaparak hedef kitlelerini büyütmesi, dijital kanal ve internet siteleriyle müşterilerle sağlam ve etkili bir bağ kurması, marka gelişimine hızla katkı sağlamaktadır. Sizler de işletmenize ve markanıza yakışır bir kitle oluşturup kalıcılık sağlamak isterseniz, bir kahveye bekleriz!


ödeme yap