logo

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİNİN ÖNEMİ

Günümüzün olmazsa olmazlarından bireysel veya kurumsal sosyal medya yönetimi hakkında Eleganza Ajans ailesi olarak sizler için bir yazı düzenledik.

Sosyal medya nedir, dijital çağda sosyal medya yönetimi nedir bunlardan bahsedelim…

Sosyal Medya, kullanıcısının kendi amaçları doğrultusunda ürettiği, keşfettiği, beğendiği, sunmak, tanıtmak istediği içeriği yayınladığı ve paylaştığı online bir ağdır, günümüzde kişi ve kurumlar tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple de hızlı erişim kolaylaşmakta, kullanıcılar içerikleri, haberleri, düşünceleri, günlük yaşanan olayları, fotoğrafları, markaları ve ürünlerini sosyal ağlar aracılığı ile görebilmekte görüş ve yorumlarını da belirtebilmektedirler.

Teknolojinin gelişmesi ve dijital devrimin yaşanması ile yaşamımızda büyük bir yer edinen sosyal medya, geleneksel medyanın yerini almaya başladı. Bu sebeple yeni medya dediğimiz sosyal ağ kullanıcılarının sayısı da her geçen gün artarak diğer platformlardan daha çok tercih edilir hale geldi. Geleneksel medya sadece tanıtım amaçlı kullanılırken, günümüzün yeni trendi olan sosyal medya hesapları ise hem tanıtım hem de satış amaçlı kullanılmaya başlandı.  Artık tüketicilerin alışverişlerini de yeni medya aracılığı ile yapmasıyla sosyal medya yönetiminin önemi her kullanıcı tarafından fark edilir hale geldi.

Sosyal medya hesap yönetimi genel anlamı ile kişilerin/markaların bulundukları sosyal ağ alanlarını profesyonel şekilde yönetmesi ve geliştirmesi anlamına gelmektedir.

Hesap yönetimi ile doğru hesap yönetimi arasında oldukça büyük bir fark vardır. Doğru yönetim; sosyal ağ hesaplarının nasıl kullanılması gerektiğini, bu süreçte hangi yolların izleneceğini, doğru hedef kitleye nasıl ulaşılması gerektiğini, acil durumlarda hangi yöntemlerin kullanılacağını, marka yönetiminin nasıl yapılması gerektiğini ve tüm bunların koordineli bir şekilde yönetilmesi gibi tüm süreci ayrıntılı bir şekilde kapsamaktadır.


Sosyal medya markanızın online yüzüdür. Doğru sosyal medya yönetimi için dijital reklam ajansı ile çalışmanız en sağlıklı yol olacaktır. Bu sebeple kreatif ekibi ile reklam çalışmalarınızı kurgulayacak, raporlayacak, sektörünüzün ilgili hedef kitleleri konusunda doğru çalışmalar yürütecek, ürünlerinizi ve markanızı en iyi şekilde tanıtacak Eleganza Ajans’ı tercih edebilirsiniz.
“Dijital Çözüm Ortağınız Eleganza Ajans!”


ödeme yap