logo

INSTAGRAM GÖZDEN GEÇİR ÖZELLİĞİ

Son yılların en popüler sosyal medya platformu olan Instagram yeni bir özellikle kullanıcılarının karşına çıkıyor. Instagram, kullanıcılarına takip istekleri ve mesajlarda yeni bir özellik getirdi. Daha önce ‘’Onayla ve Sil’’ butonu yerine, şimdi ‘’Gözden Geçer ve Sil” butonunu kullanıma sundu. Bu özellik kullanıcıların dikkatini çekmek amacıyla, şüpheli veya istenmeyen takip isteği ve mesajı ‘Gözden Geçir’ butonunu etkin bir biçimde yönetmelerine olanak tanıdı. Hep birlikte büyük hedef kitlesi olan bu sosyal medya platformunun yeni özelliğini inceleyelim.

INSTAGRAM’DA GÖZDEN GEÇİR ÖZELLİĞİ NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Gözden geçirme özelliği, Instagram üzerinden yabancılardan gelen çoğu takip isteği ve mesaj gönderilerini açıkça belirginleştirmeyi amaçlamaktır. Gözden geçirme, dolandırıcıların Instagram’da sahte mesajlar ve takip istekleri kullanarak kullanıcıların hesaplarını çalma konusunda önlem almayı hedefler. Instagram bu tür şüpheli davranışları tespit etmek ve önlemek amacıyla kullanıcıların ‘Gözden Geçir’ butonuna tıkladığında, ‘’olası dolandırıcılıkları fark etmeyi amaçlar. Dolandırıcılıklar genellikle tanımadığı kişilerden gelen takip isteği veya mesajlarla başlar. Kişisel bilgilerini isteyen kişilere karşı “dikkatli ol‘’ ibaresi ile karşılaşmaktadır. Bu yeni güvenlik önlemi sayesinde Instagram, kullanıcılarını olası dolandırıcılara ya da tacizcilere karşı korumaya alır. Ayrıca sürekli olarak çok sayıda mesaj veya takip isteği gönderen kişileri de belirginleştirir. Böylece, Instagram kullanıcılarına güvenli erişim sağlamak ve olası dolandırıcılıkların önüne geçmek adına etkili bir filtreleme sistemi sunmaktadır.

INTAGRAM GÖZDEN GEÇİR ÖZELLİĞİ NASIL KAPATILIR?

Instagram’da yeni bir özellik olan “gözden geçir”özelliği istenildiğinde kapatılabilir mi? X kullanıcısı, Y kullanıcısına takip isteği gönderdiğinde yeni gözden geçir seçeneği ile onu değerlendirmeye tabi tutabilir. Oldukça kolay olan bir özellik, takip isteği gönderen kullanıcının üzerinde ‘Gözden Geçir’ ifadesi bulunuyor. Bu bildiri y kullanıcısına istek gönderen x kullanıcısının mesaj ve takip isteği gönderme özelliğini çokça kullandığı anlamına geliyor.

INTAGRAM GÖZDEN GEÇİR ÖZELLİĞİ VE İPUÇLARI

Instagram’ın gözden geçirme özelliği, kullanıcıların paylaşımlarını daha iyi kullanmaya yardımcı olurken markaların da takipçilerinin geri dönüş bildirimlerini almasına olanak tanımaktadır. Ancak, bu özellikten daha iyi erişim sağlamak için bazı ipuçlarına göz atmak gerekiyor. İlk önce gözden geçirme sürecinin hızlandırılması için paylaşımların açıklayıcı bir şekilde anlatılması gereklidir. Kullanıcılar, paylaşımlarından ürünün özelliklerini, kullanım alanlarını, faydalarını belirleyerek, takipçilerinin yorumlarını daha basit bir şekilde yönetebilirler. Hatta paylaşımlarının doğru bir zamanlama ile gözden geçirme sürecinin en uygun şekilde kullanılmasına yardımcı olabilirler. Örneğin, x markası yeni bir ürününü kullanıcılarına tanıtmak için onların en yoğun olduğu zamanlarda paylaşım yaparak, daha çok ilgisini çekeceği ve geri dönüş bildirimini daha hızlı şekilde alabilir.

Instagram, “gözden geçirme” özelliği ile kullanıcılarının hesaplarına karşı bir güvenlik önlemi oluşturmuştur. Dolandırıcılardan gelebilecek olan sahte mesaj, takip isteği vb. aldatıcı durumların önüne geçmek amacıyla gözden geçir özelliğini kullanıcılara sunmuştur. Kullanıcı davranışları ilk olarak bu özelliğin ne anlama geldiği hakkında fikir üretemese de özellik sayesinde gelen bildirimle hesaplarını koruma altına alabilir. Aynı zamanda sahte hesap ve yanıltıcı mesajlara karşı da kendisini korumuş olur.


ödeme yap