logo

Instagrama Yeni Özellik Geldi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram 12,8 milyar aktif kullanıcıya sahip ve Türkiyede ise bu sıralamada 153,6 milyon ile ikinci sırada yer alıyor. Hem Türk kullanıcıları hem de dünyadaki tüm kullanıcıları ilgilendiren Instagram’a yeni bir özellik geldi. Yeni özellik ise en çok birbirlerine takip isteği atan kullanıcıları ilgilendiriyor.

 

Instagram Yeni Özellik: Gözden Geçir ve Takip Sebebi

Instagram en yeni özellik olarak artık takip isteği yollarken kullanıcılardan takip isteklerinin sebeplerini de belirtmelerini isteyecek. Böylelikle kullanıcılar artık yalnızca takip isteği atamayacak aynı zamanda geçerli bir sebeplerinin olması da gerekecek. Önceden birden fazla kullanıcıya aşırı fazla takip isteği yollayan kullanıcıların takip isteklerini ‘Gözden Geçir’ olarak gösteren Instagram yeni bir özellik getirdi ve bununla birlikte artık bu kullanıcılar sebep belirtmek zorunda kalacak.

 

Instagram Yeni Özelliği Ne İşe Yarar

Instagram’ın yeni özelliği ile birlikte artık size takip isteği atan kişilerin neden sizi takip etmek istediklerini görebilecek ve buna göre isterseniz kabul edecek ya da reddedebileceksiniz. Böylelikle spam takip isteklerini kolayca ayırt edebilirsiniz. Artık Instagramda takip isteği atarken size şunu soran bir kutucuk beliriyor: “Takip isteğinize eklemek için bir neden seçin. Bu, kişinin sizin kim olduğunuzu bilmesine yardımcı olur.'”

Bugüne kadar Instagram'a gelen özellikleri önceden paylaşmasıyla ünlenen Alessandro Paluzzi yeni özelliğin de detaylarını anlattı. Alessandro Paluzzi’nin ilettiği bilgiler bizim için Instagrama gelecek yeni özelliğin yol göstericisi olsa da detaylar daha netleşmedi. Instagram özelliği getirene kadar farklı eklemeler ya da çıkarmalar yapabilir.

 

Instagram Yeni Özellik Ne Zaman Geliyor

Instagrama yeni özelliğin ne zaman geleceği daha belirlenmemiş olsa da bazı kullanıcılar instagram yeni özellik bana gelmedi sorusunu soruyorlar. iPhone Instagram yeni özellik ve Samsung için yeni özellikler Instagramın güncellemeyi yayınlayacağı güne kadar ne zaman geleceği konusunda henüz netleşmedi. Instagram yeni özellikleri ve diğer sosyal medya güncellemeleri için Eleganza Ajans blog sayfamızı takip etmeyi unutmayın. Profesyonel sosyal medya yönetimi gibi bütün dijital işleriniz için çözüm ortağı olmak için buradayız.


ödeme yap