logo

INSTAGRAM’DA HİKAYELER NASIL SESSİZE ALINIR?

Instagram hepimizin kullandığı çok dinamik bir platformdur. Büyük bir kullanıcı tabanı vardır ve çeşitli amaçlar için kullanılır. Bireyler sevdikleriyle bağlantı kurmak, günlük yaşamlarını paylaşmak ve ilgi alanlarını keşfetmek için Instagram'ı kullanırken; işletmeler de marka bilinirliğini artırmak, müşterilere ulaşmak ve ürünlerini tanıtmak için Instagram'ı etkili bir şekilde kullanır. Sıklıkla yeni güncellemeler getiren Instagram bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Instagram’ın yine yepyeni ve sevindiren bir güncellemesi var: Hikayeleri ve gönderileri sessize alma!

Gelen bu özellikle daha önce sadece hikayeler sessize alınabiliyordu. Güncellenen haliyle şimdi hikayeler, gönderiler ve notlar da sessize alınabiliyor. Takip ettiğiniz ama Instagram hikayelerini veya gönderilerini görmek istemediğiniz kişileri takipten çıkmak yerine sessize alabiliyorsunuz. Çok fazla hikaye paylaşan ve yine de takipten çıkmak istemediğiniz kişileri bu özellik sayesinde sessize alabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra kimi sessize alırsanız o kişi sizin anasayfanıza düşmez. Peki sessize alınma işlemi nasıl yapılır?

Instagram’da Hikayeler Nasıl Sessize Alınır?

Instagram’da hikayeleri sessize almak için şu adımlar takip edilmelidir:

  • Uygulama üzerinden üst sırada dizili olan hikayeler arasından sessize almak istediğiniz kullanıcının hikayesini bulun.
  • Hikaye bildirimi veren küçük fotoğrafın üzerine tıklayıp basılı tutun
  • Ekrana “Sessize Al” ve “Profili Gör” seçenekleri ile bir bildirim ekranı çıkar.
  • Sessize Al seçeneğine bastığımızda bu işlem tamamlanır.

Instagram’da Hikayesini Sessize Aldığım Kişi Benim Hikayelerimi Görür Mü?

Instagram’da hikayesini sessize aldığınız kişinin hikayelerini ancak profiline girip görebilirsiniz. Hikayelerini sessize aldığınız kişi sizin hikayelerinizi görmeye devam edecektir.

Instagram’da Hikayeleri Sessizden Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hikayeleri sessize aldınız ama sessizden çıkarmak istiyorsunuz diyelim. Bu sefer de şu adımları izlemeniz gerekiyor:

  • Hikayesini sessize aldığınız kişinin profiline giriyorsunuz
  • Takip etme butonuna tıklıyorsunuz ve orada karşınıza bir sürü seçenek çıkıyor.
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden biri “Sessize Al” seçeneğidir.
  • Bu seçenekte 3 farklı varyasyon mevcuttur. “Hikayeler, Gönderiler, Notlar” seçeneklerinden “Hikayeler” seçeneği aktif ise o kişinin hikayeleri sessize alınmıştır. Bunu kapattığınızda kişinin hikayelerini tekrar anasayfa akışında görebilirsiniz.

Instagram Hikayeleriniz Sessize Alındıysa Bunu Nasıl Anlayabilirsiniz?

Instagram hikayelerinin sessize alınıp alınmadığını kontrol etmek için hikaye görünümlerine, yorum ve beğenilerinize bakmanız gerekir.

Hikaye Görünümü Analizi

Hikayeler 24 saat boyunca görüntülenebilir. 24 saat sonunda hikaye silinmeden kaç kişinin görüntülediğinin analizini yapabilirsiniz. Bir kullanıcı hikayelerinizi uzun süre görüntülemiyorsa sizi sessize almış olabilir. Tüm sosyal medya analizlerinizde Eleganza Ajans’ın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.


ödeme yap