logo

Video Prodüksiyon

Eleganza Ajans, uzman kadrosu ve yılların deneyimiyle en güncel teknolojiyi kullanarak video prodüksiyon hizmeti verir. Projelerinizi en iyi anlatma yolu olan video prodüksiyon, firmanızın gereksinim duyduğu farklı formatlarda videoların üretimini içerebilir. Video prodüksiyon hizmeti, firmanın gereksinim duyduğu tanıtım filmi, reklam filmi, drone çekimi, ürün tanıtım filmi, etkinlik çekimi, infografik video, YouTube video çekimi vb. şeklinde olabilir. Peki, video prodüksiyon nedir ve nasıl yapılır? Konuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olalım.

Video Prodüksiyon Nedir?

Video prodüksiyon hizmeti, bir video veya film projesinin farklı aşamalarında yer alan tüm süreçleri kapsayan bir hizmet türüdür. Bu hizmet, bir fikirden başlayarak nihai ürünün oluşturulması ve dağıtımına kadar uzanan geniş bir yelpazeyi içerir. Video prodüksiyon hizmetleri, çeşitli formatlarda videoların üretimini içerebilir. Günümüzde satın alabileceğiniz etkili ve güncel bir reklam yöntemidir. Oldukça etkili pazarlama stratejisidir.

Video prodüksiyon, video içeriğinin kurgudan montaj aşamasına kadar geçtiği süreçleri içerir. Günümüzde yeni nesil reklamcılık ve pazarlama yöntemi olarak bilinir. Etkileşim oranı yüksek olan bu hizmette markalar hizmet ve projelerini daha doğru şekilde anlatır. Markalar için dijital pazarlamada videonun yükselen bir hal alması video prodüksiyon hizmetini de önemli kılar. Dijital pazarlamada video, hedef kitlelere ulaşmada etkili bir hal almaktadır. Videonun yükselen bir trend haline gelmesi video prodüksiyon hizmetinin önemini bir kez daha vurgular.

Video Prodüksiyon Aşamaları Nelerdir?

Video prodüksiyon, video oluşumunu içeren tüm süreçleri kapsar. Video prodüksiyon aşamaları, 3 ana başlıkta incelenebilir. Bunlar;

  • Yapım Öncesi: Video prodüksiyon için yapım öncesi aşamada yani pre-prodüksiyon aşamasında markanın ihtiyaçları belirlenir. Video prodüksiyon için senaryo yazımı ile başlanır. Seslendirme metinleri oluşturularak kurgu tasarlanır. Çekime uygun ekipmanlar toplanarak çekim yapılacak alanda keşif çalışması yapılır.
  • Yapım Aşaması: İkinci aşama yapım yani prodüksiyon aşamasıdır. Olayın gerçekleştiği aşamadır. Anlaşma imzalanan firmada yapılacak olan çekimi kapsar. Bir önceki aşamada hazırlanan senaryo yazımı, seslendirme, ekipman hazırlama vb. uygun olarak çekim gerçekleştirilir. Profesyonel bir şekilde çekim yapılarak çekilen ham görüntüler işlenmek için bir sonraki aşamaya geçilir.
  • Yapım Sonrası: Son aşama yapım sonrası diğer adıyla post prodüksiyon aşamasıdır. Son aşama olarak bilinen bu aşamaya gelene kadar oluşturulan ve elde edilen tüm materyaller programa aktarılmaya başlanır. Çekimi tamamlanan ürünün tüm parçaları düzenli bir şekilde yerleştirilir. Ses, müzik vb. ince detaylar eklenerek montaj işlemi yapılır.

Tüm aşamalar tamamlanarak video prodüksiyon işlemi tamamlanır. Video hazırlanarak süreç tamamlanmış olur.

Hangi Tür Video Prodüksiyon Hizmeti Alabilirsiniz?

  • Reklam Filmi: Bir ürünü, hizmeti, markayı veya fikri tanıtmak, duygusal bir bağ kurmak veya belirli bir mesajı iletmek amacıyla oluşturulan kısa video formatıdır. Reklam filmleri genellikle televizyon, çevrimiçi platformlar ve sosyal medya platformları vb. yerlerde yayımlanır. Bu tür videoların amacı hedeflenen izleyici kitlesini etkilemek, ilgi çekmek ve belirli bir eylemi teşvik etmektir.
  • Tanıtım Filmi: Yaratıcı fikirlerle, bir tanıtım filminin temel öğeleri belirlenir ve çerçevesi çizilir. Ardından senaryo oluşturulur. Modern ve güncel ekipmanlarla, uzman bir ekiple çekimler gerçekleştirilir. Post prodüksiyon aşamasında film özenle işlenir ve kurgusu tamamlanır. Üretim ve teslimat sonrasında yayın destek hizmeti sunulur.
  • Drone Çekimi: Çekimin yapılacağı mekan önceden keşfedilir ve teknik altyapı ile gereksinimler hazırlanır. Seçilen tarih ve plana göre çekim gerçekleştirilir. Post prodüksiyon aşamasında kurgu ve montaj işlemleri gerçekleştirilir. Proje temasına uygun olarak lisanslı konsept müzik seçilir ve projeye dahil edilir. Son sürüm yüksek kalitede (4K standardında) teslim edilir.
  • Ürün Tanıtım Filmi: Müşterinin iş ve pazarlama hedeflerine odaklanarak ürün analizi yapılır ve yaratıcı fikirlerle senaryo oluşturulur. Deneyimli ekip ve güncel ekipmanlarla çekimler gerçekleştirilir. Post prodüksiyon aşamasında film titizlikle işlenir ve kurgusu tamamlanır. Üretim ve teslimat sonrasında yayın desteği sağlanır.
  • YouTube Videoları: Kişi veya marka için analiz yapılarak iş analizi belirlenir. Hedef ve stratejiye göre planlama gerçekleştirilir. Çekim mekanı belirlenerek çekim takvimi oluşturulur. Yapılan planlamaya göre çekimler gerçekleştirilir. Kurgu ve montaj işlemleri tamamlanarak 4K standartlarında video teslim edilir.

Eleganza Ajans, marka ve kişilerin gereksinim duyduğu tanıtım filmi, reklam filmi, drone çekimi vb. alanlarda video prodüksiyon hizmeti verir. Sizlerde tanıtım filmi, fabrika tanıtım filmi veya drone çekimi ile markanızı en iyi şekilde anlatmak istiyorsanız bizimle iletişim kurun.

 


ödeme yap