logo

E-TİCARET’İN ÖNEMİ

YENİ DÜNYA DÜZENİNDE E-TİCARET’İN ÖNEMİ

Firmaların ürün ve hizmetlerinin reklam, satış, dağıtım ve ödeme işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirmesi kavramına E-Ticaret denmektedir. Elektronik ortamda gerçekleştirilen bu faaliyetler özellikle son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte ortaya çıkan bu kavram, ticaretin online halidir.

Tüm dünyada büyük ilgi gören ve adını sıkça duyduğumuz bu kavram, internetin yaygınlaşması ve her yaş gurubunun artık interneti kullanabilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Günümüzde ve günümüzün çalışma/meşguliyet şartları altında zamanı olmayan, hızlıca her mağazaya, her ürüne ulaşmak isteyen müşterilerin tercih ettiği bu yöntemle tek bir tuş ile online satış sitelerinden alışveriş yapılabilmesi mümkündür. Büyük kolaylık sağlayan bu alışveriş sistemi dünya üzerinde her yaş gurubundan kişilerin alışverişte ilk tercihi olmaktadır.

Yeni Dünya Düzeninde E-Ticaret’in Önemi

Küreselleşme kavramının gerçekleşmesiyle yıllar önce ortaya çıkan “yeni dünya düzeni” tüm dünyanın yaşadığı pandemi süreciyle hızlanarak günümüze yön verme aşamasına geçmiştir. Son günlerde adını sıkça duyduğumuz düzen kavramı, tüm dünyayı etkisine almaya başlamıştır. Bu yeni düzenin eski alışkanlıklarımızı kökten değiştireceği ön görülmektedir. Burada altı çizilen en önemli konulardan biri de ticaret’tir. E-Ticaret’in bu süreçte önemli düzeyde ön plana çıkacağı aşikardır.

Yeni Dünya Düzeninde fiziksel işletmelere sahip olan her kurum/kuruluş E-Ticaret kavramıyla tanışacak ve süreç içerisine girmek mecburiyetinde kalacaktır. İş dalı ayırt etmeksizin, işini E-Ticaret sistemine taşıyamayan markalar zamanla küçülmeye giderek belki de bu düzen sebebiyle yok olmakla karşı karşıya kalacaklardır. Hali hazırda birçok işletmenin showroom’larını kapatarak, depo sistemi ile tamamen İnternetten Satış sistemine geçmesi bize bu durumun gerçekliğini gözler önüne sermektedir.

Tüm bu sebepler ile Yeni Dünya Düzeninde E-Ticaret çok önemli bir yere sahiptir. Ticaret ve satış kavramlarının gerçekleştiği her kurumun yeni sistemi göz önünde bulundurarak plan yapmaları gerekmektedir.

Eğer sizde kendiniz ve işletmeniz için gelecekte yer ayırmak istiyorsanız, her zaman ulaşılabilir olarak sürekli kazanç içerisinde olmak istiyorsanız, Eleganza Ajans web tasarım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Web Tasarım, E-Ticaret, Mobil Uygulama projelerinde danışmanlık ve uygulama hizmetleri ile ÇÖZÜM ORTAĞINIZ ELEGANZA AJANS!


ödeme yap