logo

DİJİTAL REKLAM DANIŞMANLIĞI

Reklam kavramının öneminin anlaşılmasından sonra her türlü hizmet veren firmalar rekabet ortamında kendilerine yer edinebilmek için kendisine uygun reklamlarla tanıtım yaparlar. Ancak firmalar nasıl reklam yapacaklarını ve yaptıkları reklamların nasıl bir etki bırakacaklarını bilmeleri ise oldukça zordur. Burada devreye Eleganza Ajans girmektedir. Eleganza Ajans verdiği dijital reklam danışmanlığı ile kurum ve kuruluşlar için özel olarak sürdürülen reklam ve pazarlama sürecini yürütür. Dijital reklam danışmanlığı hizmeti ile çalıştığı markalar için yol gösteren çalışmalar yapar. Çalışılan firma için gerekli pazar araştırması yaparak ulaşabilecekleri kitleleri tanıtır. Tanıtım aşamasında kullanılacak yöntemler hakkında yol göstericiliği yapar.

Dijital reklam danışmanlığı ile firma, hangi pazarda etkinlik gösterecekse o pazarı araştırmak ve markalaşmayı sağlamak için çalışmalar yapılır. Markanın bilinirliliği artırmak ve benzer ürünlerle rekabet edebilmek için gerekli tanıtımlar yapılır. Dijital reklam danışmanlığı çalışılan markanın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayarak bilinirliğini artırmaya çalışma hizmetidir. Bu doğrultuda yapılan araştırmalar bir firmanın dijital reklam danışmanlığı sayesinde satın alınma işlemlerinde %52 artış yaşandığını ortaya koymuştur. Aynı araştırmaya göre dijital reklam danışmanlığı hizmeti alan bir işletmenin tercih edilme oranını %32’lere çıkardığı gözlenmiştir.

Dünya genelinde dijital dünyada aktif milyarlarca insanın olduğu düşünülürse dijital reklam danışmanlığı almak bir firmanın bilinirliğini artırması ve pazarda rekabet edilmesi için gerekli gözükmektedir.

Eleganza Ajans Nasıl Dijital Reklam Danışmanlığı Hizmeti Sunar?

  • Hedef Oluşturur: Ajansımız çalıştığı firma için en önemli unsur olan organik takipçi oluşturur. Oluşturduğu organik takipçiler ile firmanın bilinirliğini artırır. Firmanın potansiyel müşterilere direkt ulaşmasını sağlar. Son olarak ürün tanıtımını doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirerek takipçilerini memnun eder.
  • Planlama Yapar: Hedef kitleye ulaşabilmek için takipçini sayısını artırıcı planlamalar yapar.
  • Sponsorlu Reklam Çalışmaları Yapar: Takipçi ve marka bilinilirliğini artırma amacıyla sponsorlu reklam çalışmaları düzenler. Hazırladığı içerik ile tasarım metnini çalıştığı firmanın onayına sunar. Çalıştığı firmanın verdiği hizmetler doğrultusunda yaratıcı tanıtım görseli hazırlayarak reklam metni ile reklam çalışmalarını yürütür. Lokasyon seçimini firmanın hizmetlerinin yoğun olduğu bölgeler doğrultusunda seçer.
  • Sosyal Medya Paylaşımları Yapar: Bu süreci takiben tüm sosyal medya platformlarında aktif paylaşımlar yapar.

Eleganza Ajans Dijital Reklam Hizmetleri Nelerdir?

  • Sosyal Medya Reklamları: Facebook reklamları, büyük kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook’ un reklam platformu oldukça güvenilir ve kullanışlıdır. Büyük bir potansiyel kitleye sahip olmanın yanında görsel, demografi, benzer kitleler vb. ayrıntılı seçenekler sunar. Instagram reklamları, firmaların resim ve videolarını optimize ederek bilinirlik ve görünürlüklerini artırır. Twitter reklamları, firmaların farklı hedef kitlelere ulaşmasını sağlar. Twitter uygulamasının sahip olduğu kitle platformu sayesinde firmanın potansiyel müşteri kitlesine ulaşmasını sağlar. YouTube reklamları, en doğru video görüntülerin kullanılmasını sağlayarak firmanın hedef kitlesiyle bağlantı kurmasını sağlar. Bu reklamların yanında Linkedln reklamları da bulunur.
     
  • Arama Motoru Pazarlaması (SEM) -(Google Ads): Her geçen gün gittikçe büyüyen rekabet pazarında işini büyütmek isteyenlerin kullandığı en etkili yöntemlerden birisidir. Çoğu firma, online reklam vererek, arama motoru pazarlaması ile işini büyütmenin en etkili yöntemini kullanır. Arama motoru pazarlaması, Google vb. arama motoru sonuç sayfalarında gösterilen reklamların işlevidir. Sunulan hizmetlerle ilgilenen kişilerin gördüğü reklamlardır. Arama motoru pazarlaması yapmak için en önemli etken anahtar kelime araştırmasının çok iyi yapılmasıdır. Amaç, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek ve satışları artırmaktır. Eleganza Ajanstan alacağınız dijital reklam danışmanlığı sayesinde firmanız için en uygun kampanyanın hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için Eleganza Ajans ile iletişime geçebilirsiniz.


ödeme yap